Pielęgnacja obuwia

Wskazówki:

  • Pamiętaj o wyjęciu sznurowadeł przed czyszczeniem, szczotkowaniem lub polerowaniem obuwia.
  • Po wyjęciu sznurowadeł i wkładek, wyczyść wszystkie zabrudzenie powstałe na skórze. W większości przypadków wystarczy wytrzeć skórę wilgotną szmatką lub/oraz wyszczotkować .
  • Unikaj pozostawiania obuwia w pobliżu źródeł ciepła jak grzejniki, piece czy paleniska.

Nubuk:

Wyprawiona miękka skóra wykończona od strony lica charakteryzuje się dużą wytrzymałością, twardością i grubością.

Pielęgnacja:

Wierzch obuwia czyścić specjalną gumową szczotką. Do konserwacji zalecane jest używanie preparatów w aerozolu do welurów i nubuków.

 

Crazy Horse:

Gruba skóra, która używana jest w produkcji wytrzymałych butów trekkingowych. Elastyczna i wytrzymała jednocześnie, dzięki czemu wszelkie zginanie, rozciąganie, otarcia czy odbarwienia nie powodują uszczerbku jej parametrów.

Pielęgnacja:

Zabrudzenia wierzchu obuwia zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie i po wysuszeniu w temperaturze pokojowej spryskać równomiernie środkiem natłuszczającym w aerozolu lub nałożyć tłuszcz.

 

Licowe gładkie i tłoczone:

Odpowiednio wyprawiona wierzchnia warstwa skóry o gładkiej lub tłoczonej strukturze odporne na zabrudzenia i wilgoć.

Pielęgnacja:

Zabrudzenia wierzchu obuwia zmyć szmatką zwilżoną w wodzie i po wysuszeniu w temperaturze pokojowej nanieść równomiernie cienką warstwę pasty do obuwia zgodnej z kolorem obuwia, po kilku minutach obuwie można polerować miękką szczotką.

 

Welur:

Skóra szlifowana od strony wewnętrznej (mizdry), co tworzy na jej powierzchni delikatną, miękką okrywę.

Pielęgnacja:

Wierzch obuwia czyścić specjalną gumową szczotką. Do konserwacji zalecane jest używanie preparatów w aerozolu do welurów i nubuków.